OGRODZENIA Z KAMIENIA, GABIONOWE – połączenie stali i kamienia to jedyne w swoim rodzaju efektowne i jednocześnie bardzo solidne rozwiązanie.QUALITY, czyli kilka słów o jakości!

Oferowane przez nas kosze wykonywane są z ceownika o wymiarach 20x8x2 mm poziomo oraz drutu fi o wymiarach 5,0 mm pionowo.
Wymiar oczka to 50×200 mm, zarówno kosz jak i oczko może być wykonane pod wymiar wg. życzenia Klienta, na życzenie możliwe jest pokrycie farbą w technologii malowania proszkowego, niemniej zwracamy uwagę, iż przy użyciu kamienia jako wypełnienia istnieje duży ryzyko zarysowania lakieru.
Kosze zabezpieczone są powłoką antykorozyjną w postaci cynku ogniowego wykonanego zgodnie z normą DIN EN ISO 1461, kosze nie wymagają konserwacji, stosujemy śruby, podkładki i nakrętki mocujące wykonane ze stali nierdzewnej (gatunek A2).

MONTAŻ OGRODZENIA GABIONOWEGO

Zaczynamy od wyznaczenia i przygotowania podłoża, słupy mogą zostać wbetonowane bez wylewki betonowej jedynie jeśli teren jest odpowiednio utwardzony i płaski, niemniej rekomendujemy i jeśli my wykonujemy montaż to przygotowujemy odpowiedni fundament pod każdy kosz co usztywnia całą konstrukcję, a także pozytywnie wpływa na wizualny efekt. Kosze zamontowane na wylewce są odpowiednio wypoziomowane.
Należy wbetonować słupy stabilizujące (czynność tę możemy pominąć jeżeli istnieje możliwość wykorzystania istniejących słupków po poprzednim ogrodzeniu).
Skręcanie kosza, do skręcenia kosza gabionowego należy użyć śruby zamkowej M6 x 16 z odpowiednią nakrętką i podkładką
Słupy stabilizujące należy zamocować do konstrukcji kosza w tym celu wykorzystuje się poprzeczki oraz blaszki mocującej
Ostatni etap to uzupełnienie kosza wybranym materiałem.

 

CZYM WYPEŁNIĆ KOSZE GABIONOWE?

Kamień ogrodowy, kora drzew, zgrabionymi jesienią liśćmi, tłuczonym szkłem, łodygami bambusa, w zasadzie to nie ma ograniczeń należy jednak uwzględnić wytrzymałość danego wypełnienia na warunki atmosferyczne oraz dostosować wymiar wypełnienie do wymiaru oczka. Dużą zaletą koszy jest fakt, iż możemy bez dużych nakładów pracy i finansowych po kilku latach zmienić wypełnienie i nadać ogrodzeniu nowego charakteru.

 

OGRODZENIE ALUMINIOWE WKOMPONOWANE POMIĘDZY KOSZE GABIONOWE? Czyli wisienka na torcie.

Ogrodzenie z gabionów świetnie izoluje działkę przed otaczającym nas światem, należy jednak pamiętać, że lite i masywne może sprawiać wrażenie muru otaczającego niedostępną twierdzę, jeżeli chcemy złagodzić jego formę to idealnym rozwiązaniem są wstawki z innego materiału wykonane w narożach ogrodzenia lub jako jego zwieńczenie. Monotonię ogrodzenia ożywi wyraźny podział na przęsła i słupki- prezentujemy na zdjęciach z naszych realizacji jak się to sprawdza w praktyce.

Facebook
Instagram